Szkoła Podstawowa nr 3 im. św. Stanisława Kostki w Rybniku

 

Nawigacja

  • ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ NASZEJ SZKOŁY
  • OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/12

     

    ·         półfinał wojewódzki – Gry i zabawy – klasy II –IV

    ·         wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie recytatorskim dla Kacpra Żero i Krzysztofa Szwedy /SP20/

    ·         udział w konkursach plastycznych – opiekun p. M. Laby - Proksz:
    - Międzynarodowy im. J von Eichendorffa „Na moje urodziny”
    - W ramach obchodów Roku Janusza Korczaka:
      „O człowieku który ukochał dzieci” – zasięg ogólnopolski
     „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - zasięg powiatowy

    ·         Marek Fojcik – laureat powiatowego konkursu j. angielskiego „Z angielskim za pan brat”

    ·         udział Wiktora Olkiewicza i Bartosza Zielińskiego w powiatowym konkursie historycznym

    ·         udział Barbary Dudzik i Magdaleny Koczar w konkursie regionalnym „MOJA TY ZIEMIO RODZINNA”

    ·         Marta Bartosiewicz – wyróżnienie w konkursie matematycznym „Kangurek”

    ·         Łukasz Frydrych – wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie interdyscyplinarnym „Jestem mistrzem matematyki”

    ·         Julia Włodyka – II miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim

    ·         wyróżnienie dla Małgorzaty Szulc w konkursie „Święto bibliotek”

    ·         Godziek, Bocianowska, Szulc – II miejsce w szkolnym konkursie ekologicznym

    ·         Nagroda Specjalna Starosty Powiatu Rybnickiego dla zespołu „Fermata” i u dział w konkursie finałowym Młodzieżowego Festiwalu

    ·         Muzycznego – opiekun p. H. Krupka

    ·         Wyróżnienie II stopnia dla zespołu „Chichoty” w Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym – opiekun p. M. Piernikarska

    ·         Wyróżnienie „specjalne” dla zespołu Tonus i u dział w konkursie finałowym Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego -  
    opiekun p. M. Piernikarska

    ·         Wyróżnienie III stopnia dla Martyny Nieszporek w Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym - opiekun p. M. Piernikarska

    ·         Martyna Nieszporek – III miejsce w XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żory 2012 – opiekun p. M. Piernikarska

    ·         Martyna Nieszporek – II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej im T. Paprotnego w Rybniku – opiekun p. M. Piernikarska

    ·         Maksymilian Macionczyk – wyróżnienie w konkursie matematycznym oraz I miejsce w międzyszkolnym konkursie Pierwsza Pomoc” – opiekun p. D. Gembalczyk

    ·         Rafał Gembalczyk, Michał Motyka – wyróżnienie w konkursie matematycznym „Kangur” – opiekun p. G. Stęchły

    ·         Cezary Świtała, Barbara Dudzik – udział w II etapie konkursu przyrodniczego  - opiekun p. Bieniek

    ·         Jakub Godziek – III miejsce w międzyszkolnym konkursie I pomocy – opiekun p. D. Gembalczyk

    ·         Paweł Siwończyk – I miejsce w konkursie „Święto bibliotek”

    ·         Monika Chowaniec – I miejsce w międzyszkolnym konkursie I pomocy

    ·         Monika Chowaniec – I miejsce w szkolnym konkursie ortograficznym

    ·         Wiktoria Papierok – I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim

    ·         Malwina Jureczek – III miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim

     

    ·         Julia Szolc, Monika Chowaniec, Malwina Jureczek – I miejsce w szkolnym konkursie ekologicznym

    ·         Adrian Musiał – III miejsce w międzyszkolnym konkursie „Tak działaj, aby nie szkodzić” – opiekun D. Gembalczyk

    ·         Agata Zalas, Miłosz Korduła, Jan Skorupa – II miejsce w konkursie „Mitologia na wesoło”

    ·         Kacper Kuśka – udział w konkursie recytatorskim w Niewiadomiu

     

  • Pedagog
    27.11.2012 Moduł Pedagog został zmodyfikowany
  • WYWIADÓWKA

    W środę 28 listopada br. o godz. 17.00 odbędzie się śródsemestralne spotkanie z rodzicami. Zapraszamy do udziału w wywiadówce.

  • ZBIÓRKA MAKULATURY

    W listopadzie, jak co roku, odbywa się zbiórka makulatury.

    Prosimy dobrze związane sznurkiem paczki i opisane imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia przynosić w wyznaczonych dniach:

    19 listopada - klasy I i II

    20 listopada - klasy III i IV

    21 listopada - klasy V i VI

  • OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

     

                            OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

     

    1. Udział w  finale wojewódzkim w czwórboju lekkoatletycznym (czerwiec).
    2. II miejsce w półfinale wojewódzkim w mini piłce nożnej.
    3. III miejsce w półfinale wojewódzkim w „Grach i zabawach”
    4. II miejsce w mini siatkówce chłopców w finale miejskim
    5. III miejsce w biegach przełajowych chłopców w finale miejskim
    6. IV miejsce w mini koszykówce chłopców w finale miejskim.
    7. I miejsce w turnieju mini piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika
    8. I miejsce w turnieju halowym o Puchar Dyrektora Szkoły nr 21

                DRUŻYNY

                MINI PIŁKA NOŻNA           MINI PIŁKA SIATKOWA                 MINIKOSZYKÓWKA

    1. Slisz Bartłomiej                        1. Szymura Kamil                       1. Gembalczyk Rafał
    2. Szymura Kamil                        2. Slisz Bartłomiej                       2. Błażej Bąbel
    3. Wala Łukasz                           3. Dyrszka Sławomir                    3. Łukasz Szenk
    4. Dyrszka Sławomir                   4. Wala Łukasz                            4. Szymura Kamil
    5. Garus Szymon                   5. Garus Rafał                                     5. Czerny Szymon
    6. Garus Rafał                             6. Garus Szymon                         6. Garus Rafał
    7. Przelazły Arkadiusz                  7. Czerny Szymon                       7. Garus Szymon
    8. Włodarczyk Krzysztof        8. Benisz Mateusz                               8. Dyrszka Sławomir
    9. Benisz Mateusz                       9. Przelazły Arkadiusz             9. Wala Łukasz
    10. Karwot Adrian                         10. Włodarczyk Krzysztof             10. Karwot Adrian
    11. Czerny Szymon                                                                     11. Włodarczyk Krzysztof

                CZWÓRBÓJ

                LEKKOATLETYCZNY           BIEGI PRZEŁAJOWE                  BIEGI ROZSTAWNE

    .                                                                                                    4x100, sztafeta szwedzka

                                                                                                   100x200x300x400

     

    1. Slisz Bartłomiej                               1. Slisz Bartłomiej             1. Slisz Bartosz
    2. Dyrszka Sławomir                     2. Dyrszka Sławomir                    2. Dyrszka Sławomir
    3. Garus Rafał                                    3. Garus Szymon                          3. Garus Szymon
    4. Garus Szymon                                4. Garus Rafał                              4. Garus Rafał
    5. Czerny Szymon                              5. Czerny Szymon
    6. Szymura Kamil                               6. Wala Łukasz

     

                                                                                           Opiekun: Krzysztof Kucjas

  • Kampania ”ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

    Nasza szkoła przystąpiła do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

    Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie Pedagog.

  • DZIECI SZEŚCIOLETNIE W SZKOLE
    W związku z kampanią obniżania wieku obowiązku szkolnego, Kuratorium Oświaty 
    w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl, adresowaną przede wszystkim do 
    rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej 
    edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci.

    Zainteresowanych zapraszwamy do wejścia na podany wyżej link.

  • PRAWNIK I LOGOPEDA W NASZEJ SZKOLE

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku w ramach projektu „Skorzystaj z szansy” uruchomił Punkt Poradnictwa Obywatelskiego, który będzie znajdował się na terenie naszej szkoły (pomieszczenie Rady Dzielnicy) w następujących terminach:

     

    PRAWNIK:     od 19.04.2012 r. co drugi czwartek

    w godz. 1700 - 2000

     

    LOGOPEDA: od 09.05.2012 r. w każdą środę

    w godz. 1500 – 1900

     

    Osoby zainteresowane skorzystaniem z darmowych porad prawnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 32 42-256-72,

    w przypadku zainteresowania terapią logopedyczną proszę kontaktować się ze szkołą - 324 223 927.

     

  • UWAGA RODZICE!

    Szkoła Podstawowa Nr 3 im. św. St. Kostki w Rybniku informuje, że do końca stycznia 2012 r. należy zapisać dzieci do klasy I na rok szkolny 2012/13.

    Dotyczy to dzieci z rocznika 2005, 2006.

    Kartę zgłoszenia można pobrać z linku poniżej:

    karta_zgloszenia_do_kl.I.doc

  • ZMIANA GODZIN OTWARCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Od 31 stycznia br. świetlica szkolna będzie czynna w godzinach od 11.00 do 16.30.

  • TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

    Bezpłatny, ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży o numerze 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym kontakt z fachowcami w trudnych dla nich sytuacjach.
    Można z niego korzystać przez 7 dni w tygodniu, od godz. 12:00 do 20:00.

    Dodatkowe informacje o zasadach działania telefonu 116 111 można znaleźć na stronie internetowej www.116111.pl.